Perşembe , 30 Temmuz 2015
En Çok Sorulan >
Anasayfa » Ağrı Kesici Bitkiler » Hangi Besinler ve Maddeler Kanseri Önlemede Etkili Oluyor? Kanser Tedavisi Yöntemleri

Hangi Besinler ve Maddeler Kanseri Önlemede Etkili Oluyor? Kanser Tedavisi Yöntemleri

Öncelikle kanser nedir, ne demektir, bundan başlayalım; Kanser, aslında hücrede bulunan genlerin bir nedenle görevlerini yapamamaları sonucu oluşuyor. Hücrede iki grup gen, önemli rol oynuyor. Bir grup gen hücreye büyüyüp bölünmesi gerektiğini, diğer grup gen de büyümenin yeterli olduğunu, hücrenin artık kendi işlevini yerine getirmesini söylüyor. Kanser büyük ölçüde bu iki grup arasındaki dengesizlikten oluşuyor. Gen tedavisinde amaç, bozulan bu dengeyi yeniden sağlamak.

Besinler ile ilgili bilgi vermeden önce kanser tedavi şekillerinden de bilgi aktaralım:

Gen Tedavisi İle Kanser Tedavi Edilebilir Mi?

Boston Üniversitesi Medikal Onkoloğu, Tansan Onkoloji Merkezi uzmanlarından Dr. Sualp Tansan, bu konuda şunları söylüyor:

“ Kanseri durduran genlerden en önemlisi P53 dediğimiz gen. Bu gen, çalışmadığı taktirde birçok kanserin oluşumuna yol açıyor. Örneğin sigaranın kanser yapmasının en önemli nedenlerinden biri, dumandaki maddelerin P53 genini çalışamaz hale getirmesi. Bugüne kadarki çalışmalarda, deneysel olarak kanserli hücrenin içine bozuk P53′ün yenisi konulduğunda hücrenin kanserleşmesinin durduğu kanıtlandı. Bunun üzerine ABD’deki araştırmacılar, akciğer kanserli 9 hastanın tümörlü dokuları içerisine sağlam P53′ü verdi ve 8 hastada kanserin kaybolduğunu gözlemlediler.”

Kanser Aşısı Var Mı?

Ünlü Alman Dergisi olan Stern’deki habere göre, kansere karşı geliştirilen aşılar, vücudun bağışıklık sistemini harekete geçirerek, katil hücrelerin hastalıklı hücreleri avlamasını sağlayacak. ABD’li bilim adamlarının meme kanserine karşı geliştirdiği aşının insanlar üzerinde deneneceği belirtilirken, şimdiye kadar kobay fareler üzerinde denenen yöntemin, ilk aşamalardaki meme kanserini yüzde 30 – 40 oranında gerilettiği görüldü. California Üniversitesi’ndeki kanser aşısı çalışma ekibinin başkanlığını yapan Dr. Laura Esserman, aşıyı genleriyle oynanmış fareler üzerinde denediklerini ve % 90′ında habis tümör oluşması geren hayvanların sadece % 50′sinde tümör görüldüğünü bildirdi. Tümör hücreleri üzerinde bulunan bir çeşit proteinden elde edilen aşının tedavi için kullanılması bekleniyor.

Kanser İlacı, Kanser İlaçları Var Mı?

Kanserli hücrelerin büyüyüp çoğalması, kan dolaşımından oksijen ve besin almalarına bağlı. Bu yüzden, kanserli hücreler birtakım maddeler salgılayarak kendi kılcal damarlarını oluşturuyor. Yapılan deneyler, kılcal damar yapmaları önlendiğinde kanser hücrelerinin çoğalamadığını ve yayılamadığını gösteriyor. Kılcal damar oluşumunu önleyen “angiogenesis inhibitörleri” adlı bir grup proteinden üretilen ilaçlar, halen kanserli hastalarda deneniyor.

Güdümlü Mermi Tedavisi Nedir?

gudumlu-mermi-tedavisi-kanser Günümüzde karaciğer ve lenf kanserlerinin tedavisinde “interferon” ve “interleukin” gibi maddeler başarıyla kullanılıyor. Dr. Tansan, “Yeni bir gelişme olarak, bu antikorlar, radyoaktif madde ve doğal toksinlerle birleştirildi. Böylece güdümlü mermi tedavisi oluşturuldu” diyor. Dr. Tansan, şimdiye kadar ABD’de yapılan klinik uygulamalarda, güdümlü mermi tedavisiyle lenf kanserlerinde % 50′ye varan başarı sağlandığını belirtiyor. Normalde kemoterapi ilaçları hızla çoğalan normal hücreleri etkilerken, antikorlar kullanıldığında kanserli hücrelere yapışarak, sadece onları öldürüyor.

Lineer Akselarötör Tedavisi Nedir?

Kanserli hastalara radyoaktif ışın verilerek tümörlü hücrelerin öldürülmesini sağlayan radyoterapi tedavilerinde önemli bir gelişme kaydedildi. Vücudun diğer organlarına zarar vermeden, sadece kanserli hücreleri öldüren bir radyoterapi cihazı geliştirildi. “Lineer Akselarötör” adlı radyoterapi cihazı, kanserli hücreleri öldürürken, sağlıklı dokulara zarar vermiyor. Kanserli kitlenin koordinatları makinaya verilerek, örneğin beyinde ameliyatla ulaşılamayacak bölgesine ulaşılıyor ve yalnızca bu bölgeye etki etmek üzere ışın gönderiliyor. Bu cihazın en gelişmiş modeli, ülkemizde de başta İstanbul Metropol Hastanesi olmak üzere kullanılmaya başlanacak.

Kanseri Yenmek İçin Buğday çimi ekin, buğday şırası için!

bugday-cimi-bugday-sirasi-kanserKanseri engelleyen besinlerin başında atalarımızın Orta Asya`da içtikleri Buğday şırası geliyor. Klasik tedavi yöntemlerini reddeden tüm doktorların ortak iddiası, buğday çimi yenilmesi ve buğday şırası içilmesi. Pakistan`daki Hunzakut Prensliği`nde kanserden ölüm yok. Ayrıca Hunzakutlular, acı badem ve kayısı çekirdeğini yiyorlar ve kansere yakalanmıyorlar.

Türkiye`de acı badem ve kayısı tüketilen bölgelerde kanser vakalarının azlığı dikkat çekiyor.
Ödemiş`le Salihli arasında, binbir efsaneye konu olmuş Bozdağ`ın eteklerinde cennet gölcük kıyısında kanseri yenen, bu zaferi kazandıktan sonra mücadelesi herkese örnek olsun diyerek bir de kitap yazan Doktor İlhami Güneral’a göre önemli olan bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek çok da zor bir şey değildir.

Buğday müthiş bir kanser ilacıdır. Buğday şırası kanseri önler ve bu önemli bir bitkisel tedavi aracıdır. Buğday çimi, bol klorofil maddesi dışında 100 kadar vitamin, mineral ve besin maddesi içerir. Taze olarak kullanılan Buğday çiminde, aynı ağırlıktaki portakaldan 60 kez daha fazla C vitamini ve aynı ağırlıktaki ıspanaktan 8 kat fazla demir bulunmaktadır.

Buğdayın bir başka özelliği ise kandaki toksinleri nötralize eden maddeler içermesidir.
Sıvı oksijenle dopdolu olan buğday çimi doğanın en güçlü anti kanseri olan `laetril` içermektedir.

Izgara etler ve füme besinlerin kanserojen maddeler taşıdığı kanıtlanmıştır. (Japon Bilim Adamı Nagivara)
Japon Bilim Adamı Nagivara, taze buğday çiminde bu maddeyi etkisiz hale getiren enzimler ve amino asitler bulmuştur.

Buğday çimini evde üretebilir miyiz?
- Evde de üretilebilir, küçük bir saksıda bile üretilebilir ve olduğu gibi yenebilir, evde üretemeyenlere tavsiyemiz ise buğday şırası üretmeleri…

Buğday şırasını herkes üretebilir mi?
- Evet herkes üretebilir.

Buğday Şırası Nasıl Üretilir?

Bir bardak aşurelik buğday, önce tertemiz yıkanarak bir litrelik cam kavanoza konur. Üzerine 3 bardak su (Klorlu olmamak şartıyla) ilave edilir. Kavanozun ağzı bir tülbentle kapatılarak serin bir yerde 24 saat bekletilir. Bu ilk su kullanılmaz, dökülür. Kavanoza yeniden 3 bardak su ilave edilir. 24 saat bekletildikten sonra oluşan yarı gazozlu su içilmek üzere bir kaba aktarılır.

Böylece bir bardak aşurelik buğdaydan kış aylarında günde 5 kez, yazın ise günde 3 kez şıra alınır. Buğday şırasının lezzeti bazılarına itici gelebilir. O takdirde her şıra bardağına bir C vitamini tableti eklenirse, nefis bir içecek ortaya çıkar.

Kanserin Tedavisinde Etkili olan `Laetril` buğday çiminden başka nelerde bulunur?

elma-cekirdegi-kanserMesela, elmanın çekirdeğinde!

- Laetril`e ulaşabileceğimiz en basit yiyecekler; acı badem ve kayısı çekirdeğidir.

Ayrıca laetril elma çekirdeğinde de vardır. Elmanın çekirdeği yenilirse çok da iyi olur. Amerika`daki ilaç sanayinin maşaları bu `laetril` adlı ilacı yasaklatmayı başarmışlardır ama Meksika`da satılan `laetril` bu ülkeden alınıp kaçak olarak ABD`ye sokulmaktadır. Laetril, vitamin ve minerallerle verildiğinde çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır. `Kanserin Ölümü` adlı kitabında Manner, laetril ile yüzde 90 başarı kazandığını söylemişti.

aci-badem-kanser-b17Acı badem ve kayısı çekirdeği de laetril içeriyor öyle mi?

- Evet. Acı badem ve kayısı çekirdeğinin sıkça tüketildiği yerlerde resmi istatistik yapılan bir ülke var. Pakistan`a komşu küçük bir prenslik olan Hunzakut`ta şimdiye kadar hiç kanser olayına rastlanmadı. Hanzakut`un özelliği temel besinleri kayısı ve kayısı çekirdeği…

Dünyada kullanılmakta olan kemoterapi ve radyoterapinin bağışıklık sistemini bozduğunu iddia ediyorsunuz alternatif tedavilerin bir sıralamasını yapsak en öne hangisini koyarsınız?

kayisi-cekirdegi-kanser- Önceliği bağışıklık sistemini güçlendiren tedavilere veririm, daha sonra biyolojik tedaviler ve bitkisel tedaviler gelir. Bağışıklık sistemi konusunda Alman doktor Issel`in tüm beden tedavisi bugün bu ülkedeki 60/70 klinikte başarı ile uygulanmaktadır.

Tüm beden tedavisi nedir?

- Joseph Issel de bizim gibi kanseri lokal bir hastalık olarak değil, tüm vücudu ilgilendiren sistemik bir hastalık olarak ele alıyordu. Ona göre vücutta sürekli olarak kanser hücreleri ürüyor fakat sağlıklı bir bağışıklık sistemi bu hücreleri hemen tahrip ediyordu. Issel`in bir diğer tedavi yöntemide, ayda bir olmak üzere, özel olarak muamele görmüş bir kolibasil aşısı olan Pyrifer ile ateş şoku tedavisi idi. Bu yöntemle hastadan bir miktar kan alınıyor, bunu ozon oksijen birleşim ile karıştırarak yeniden hastanın damarından enjekte ediyordu. Binlerce kanser hastası bu yöntemle iyileşmişti. Eski Sovyetler`de, şimdiki Rusya`da bu yöntem halen kullanılıyor.

ara   Hangi Besinler ve Maddeler Kanseri Önlemede Etkili Oluyor? Kanser Tedavisi Yöntemleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>