Bitkisel İlaçlar

Beyaz Saç Giderici Bitkisel İlaç Toplatılıyor


Yazı 24 Şubat 2012 tarihinde eklendi. » Bitkisel Bakım Setleri, Bitkisel Saç Bakımı, Sağlık Haberleri |

Saç ürünleriyle ilgili takip ve denetimlerini sürdüren Sağlık Bakanlığı, “” isimli ürünün, içeriğinde kurşun ve bileşikleri saptanan serisiyle ilgili idari işlem başlattı.

Saç ürünleriyle ilgili takip ve denetimlerini sürdüren Sağlık Bakanlığı, “Restoria Discreet Colour Restoring Cream” isimli ürünün, içeriğinde kurşun ve bileşikleri saptanan serisiyle ilgili idari işlem başlattı. Elinde bu üründen bulunanların il sağlık müdürlüklerine teslim etmeleri istendi.

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü, Piyasa Gözetimi ve Denetimi Daire Başkanlığının yürüttüğü çalışmalarda, “Restoria Discreet Colour Restoring Cream” isimli ürünün (B) 25879 serisinde, bir ürünün içermemesi gereken kurşun ve bileşiklerinin saptandığını bildirdi.

Bakanlık, idari işlem başlatılan bu ürünü elinde bulunduranların bağlı bulundukları il sağlık müdürlüğüne teslim etmelerini istedi.

Sağlık Bakanlığı ayrıca, söz konusu ürün grubuna ilişkin piyasa gözetimi ve denetimlerinde, bunların üretim, ithalat veya satışını yapanların çeşitli televizyon, radyo kanalları ve internet sitelerinde asılsız iddialarla reklamlar yaptıklarının tespit edildiğini bildirdi.

Bu ürünlerle ilgili, “Beyaz saç giderici”, “Kullanımı neticesinde doğal renklendirici özelliği olan bitkisel sistemlerle saçın renk hücresine etki ederek saç beyazlığından kurtulma sağlar’, “Saç beyazlamasına kısa sürede bitkisel çözüm”, “Beyazlamış saçlarınıza boya yapmadan sadece eski saç renginize dönmesini sağlayan…”, “Düzenli kullanımda net çözüm”, “3 ay kullanımdan sonra tedavi edilen saç telleri”, “Beyaz saçlardan kurtulup eski saç renginizi yeniden kazanmanızı sağlayacak çözüm”, “Boya değildir, içerdiği özel formül sayesinde, saça rengini veren pigmentleri arttırır ve böylece beyazlaşmış saçları kademeli olarak doğal görünümlü rengine kavuşturur” şeklindeki asılsız iddialara itibar edilmemesi istendi.

Sağlık Bakanlığı, daha önce de birçok kez saç rengini yenileyici ürünlerle ilgili benzer uyarılarda bulunmuştu

Benzer Konular:

  beyaz saç tedavisi, beyaz saçlar için ilaç, saç rengini koyulaştıran yağlar, bitkisel ilaçlar toplatılıyor, discreet colour restoring cream, saç beyazlamasına bitkisel yağlar, ahmet maranki beyaz saç, şaç beyazlamasina bitkisel cözüm,

Yorum yapın

Yorum Yaz!