Pazartesi , 1 Eylül 2014
En Çok Sorulan >
Anasayfa » Bitkisel Bakım Setleri » Beyaz Saç Giderici Bitkisel İlaç Toplatılıyor

Beyaz Saç Giderici Bitkisel İlaç Toplatılıyor

Saç ürünleriyle ilgili takip ve denetimlerini sürdüren Sağlık Bakanlığı, “” isimli ürünün, içeriğinde kurşun ve bileşikleri saptanan serisiyle ilgili idari işlem başlattı.

Saç ürünleriyle ilgili takip ve denetimlerini sürdüren Sağlık Bakanlığı, “Restoria Discreet Colour Restoring Cream” isimli ürünün, içeriğinde kurşun ve bileşikleri saptanan serisiyle ilgili idari işlem başlattı. Elinde bu üründen bulunanların il sağlık müdürlüklerine teslim etmeleri istendi.

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü, Piyasa Gözetimi ve Denetimi Daire Başkanlığının yürüttüğü çalışmalarda, “Restoria Discreet Colour Restoring Cream” isimli ürünün (B) 25879 serisinde, bir ürünün içermemesi gereken kurşun ve bileşiklerinin saptandığını bildirdi.

restoria discreed sac kremi 150x150 Beyaz Saç Giderici Bitkisel İlaç ToplatılıyorBakanlık, idari işlem başlatılan bu ürünü elinde bulunduranların bağlı bulundukları il sağlık müdürlüğüne teslim etmelerini istedi.

Sağlık Bakanlığı ayrıca, söz konusu ürün grubuna ilişkin piyasa gözetimi ve denetimlerinde, bunların üretim, ithalat veya satışını yapanların çeşitli televizyon, radyo kanalları ve internet sitelerinde asılsız iddialarla reklamlar yaptıklarının tespit edildiğini bildirdi.

Bu ürünlerle ilgili, “Beyaz saç giderici”, “Kullanımı neticesinde doğal renklendirici özelliği olan sistemlerle saçın renk hücresine etki ederek saç beyazlığından kurtulma sağlar’, “Saç beyazlamasına kısa sürede çözüm”, “Beyazlamış saçlarınıza boya yapmadan sadece eski saç renginize dönmesini sağlayan…”, “Düzenli kullanımda net çözüm”, “3 ay kullanımdan sonra edilen saç telleri”, “Beyaz saçlardan kurtulup eski saç renginizi yeniden kazanmanızı sağlayacak çözüm”, “Boya değildir, içerdiği özel formül sayesinde, saça rengini veren pigmentleri arttırır ve böylece beyazlaşmış saçları kademeli olarak doğal görünümlü rengine kavuşturur” şeklindeki asılsız iddialara itibar edilmemesi istendi.

Sağlık Bakanlığı, daha önce de birçok saç rengini yenileyici ürünlerle ilgili benzer uyarılarda bulunmuştu

Benzer Konular:

  beyaz saç tedavisisaç rengini koyulaştıran yağlarbeyaz saçlar için ilaçbeyaz saçlara bitkisel çözüm ahmet marankidiscreet colour restoring creambitkisel ilaçlar toplatılıyoribrahim saraçoğlu beyaz saçlar için küribrahim saraçoğlu dogal saç boyasısaç beyazlamasına bitkisel yağlarbeyaz saçların tedavisiahmet maranki beyaz saçbeyaz saçlara ilaçşaç beyazlamasina bitkisel cözümsaç rengini koyulaştıran bitkilersaçı koyulaştıran bitkileren iyi beyaz kapatan losyondoğal saç renklendiricisaç beyazlarını kapatan losyonbeyaz saç diplerini koyulaştıran bitkisel yağlarsaç beyazlarını kapatan bitkisel yağlar, ara   Beyaz Saç Giderici Bitkisel İlaç Toplatılıyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>