Çarşamba , 1 Nisan 2015
En Çok Sorulan >
Anasayfa » Bitkisel Bakım Setleri » Beyaz Saç Giderici Bitkisel İlaç Toplatılıyor

Beyaz Saç Giderici Bitkisel İlaç Toplatılıyor

Saç ürünleriyle ilgili takip ve denetimlerini sürdüren Sağlık Bakanlığı, “Restoria Discreet Colour Restoring Cream” isimli ürünün, içeriğinde kurşun ve bileşikleri saptanan serisiyle ilgili idari işlem başlattı.

Saç ürünleriyle ilgili takip ve denetimlerini sürdüren Sağlık Bakanlığı, “Restoria Discreet Colour Restoring Cream” isimli ürünün, içeriğinde kurşun ve bileşikleri saptanan serisiyle ilgili idari işlem başlattı. Elinde bu üründen bulunanların il sağlık müdürlüklerine teslim etmeleri istendi.

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü, Piyasa Gözetimi ve Denetimi Daire Başkanlığının yürüttüğü çalışmalarda, “Restoria Discreet Colour Restoring Cream” isimli kozmetik ürünün (B) 25879 serisinde, bir kozmetik ürünün içermemesi gereken kurşun ve bileşiklerinin saptandığını bildirdi.

Bakanlık, idari işlem başlatılan bu ürünü elinde bulunduranların bağlı bulundukları il sağlık müdürlüğüne teslim etmelerini istedi.

Sağlık Bakanlığı ayrıca, söz konusu ürün grubuna ilişkin piyasa gözetimi ve denetimlerinde, bunların üretim, ithalat veya satışını yapanların çeşitli televizyon, radyo kanalları ve internet sitelerinde asılsız iddialarla reklamlar yaptıklarının tespit edildiğini bildirdi.

Bu ürünlerle ilgili, “Beyaz saç giderici”, “Kullanımı neticesinde doğal renklendirici özelliği olan bitkisel sistemlerle saçın renk hücresine etki ederek saç beyazlığından kurtulma sağlar’, “Saç beyazlamasına kısa sürede bitkisel çözüm”, “Beyazlamış saçlarınıza boya yapmadan sadece eski saç renginize dönmesini sağlayan…”, “Düzenli kullanımda net çözüm”, “3 ay kullanımdan sonra tedavi edilen saç telleri”, “Beyaz saçlardan kurtulup eski saç renginizi yeniden kazanmanızı sağlayacak çözüm”, “Boya değildir, içerdiği özel formül sayesinde, saça rengini veren pigmentleri arttırır ve böylece beyazlaşmış saçları kademeli olarak doğal görünümlü rengine kavuşturur” şeklindeki asılsız iddialara itibar edilmemesi istendi.

Sağlık Bakanlığı, daha önce de birçok kez saç rengini yenileyici ürünlerle ilgili benzer uyarılarda bulunmuştu

ara   Beyaz Saç Giderici Bitkisel İlaç Toplatılıyor

Bir yorum

  1. slm ben daha önce 3 ay kadar restoria discreet kremini kullandım ama hangi seri idi bilmiyorum. bende şuanda B41689 serisinde bir tane var. bunu da 3 kez kullandım. ama ikazı gördükten sonra tabiki kullanmayı kestim. sorum şu B41689 seri side kurşun içeriyormu? iyi çalışmalar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>