Bitkisel İlaçlar

Sağlıklı ve Uzun Kirpikler İçin Badem Yağı:


Yazı 16 Ekim 2011 tarihinde eklendi. » Bitkisel Cilt Bakımı |

close

denilince ilk aklımıza gelen ürünlerden biriside badem yağıdır. cildinizi nemlendirip canlandırır.  Cilde ihtiyacı olan nem desteğini sağlanabilmesi oldukça önemlidir. Şunu unutmayalım kuruyan cilt erken yaşlanır.  Cildimize ihtiyacı olan nem desteğini mümkün olduğunca doğal yollarla sağlamalıyız bunun için kolaylıkla temin edebileceğiniz badem yağından faydalanacağız.  Badem yağı acı ve tatlı badem çekirdeğinin karışımından elde edilir. Cildi yumuşak tutar. Hassas ciltler için çok yararlıdır. ve mineraller bakımından zengin olan bu yağı, hem cildin hem de saçların (E) vitami ihtiyacını karşılar. Yüzdeki lekelere, siyah noktalardan dolayı gözenekleri genişlemiş, kuru, pullanmış ciltlere çok faydalıdır. Her gece yüzünüze badem yağı sürebilirsiniz.

Kirpiklerin ve kaşların bakımı için badem yağının kullanımı:

            Badem yağı kirpiklere ve kaşlara gece yatmadan önce uygulanır. Gözler ilk olarak günün makyajından arındırılmalı ve temizlenmelidir. 1-2 damla badem yağını gözünüze kaçırmadan kirpiklerinize ve kaşlarınıza parmaklarınız veya pamuklu çubuk yardımıyla uygulayın.

Yaklaşık 4-6 haftada kirpiklerinizde ve kaşlarınızdaki kalınlaşma ve uzamayı fark edeceksiniz.

Benzer Konular:

  badem yağı kirpiktatlı badem yağı kirpikkirpikler için badem yağıbadem yağıuzun kirpikler içinkirpiklere badem yağıferidun kunak kirpikserap kunak kirpikserap kunak maya maskesibadem yagi kirpiklere iyi gelirmibadem yağı cilde iyi gelirmibadem yağın kullanılışın,

Yorum yapın

Yorum Yaz!