Perşembe , 30 Temmuz 2015
En Çok Sorulan >
Anasayfa » Bitkiler » Altını Islatan Çocuklara Bitkisel Kür Uygulayın

Altını Islatan Çocuklara Bitkisel Kür Uygulayın

Aileler, çocuklarının yaşadığı birçok problemin sebebini anlayamazlar. Nedeni ne olursa olsun, bitkilerden hazırlanan kürler ile bu rahatsızlık tekrar etmeksizin ortadan kalkabilmektedir.

Anne, çocuğunu uyandırmaya gittiğinde onun yatağının ıslandığını görür veya çocuğunun gün içerisinde okulda altını ıslattığını öğrenebilir. Bazı anne baba bu davranışın normal olduğu kabul edip kendileri için bir problem teşkil etmediğini kabul ediyorlar fakat bazı anne babalar ise çocuğun altını ıslatma davranışı karşısında, çocuklarında bir problem olduğu konusunda ciddi bir endişe duyuyorlar.

altini-islatan-cocuklar-icin-bitkisel-tedavi-altina-iseyen-cocuk-bitkisel-ilaclarGenellikle bir davranışın problem olup olmadığı her zaman kestirilemeyebilinir veya bir davranışın neye göre problem olarak kabul edeceklerini bilemeyebiliriz. Çocuklarda altını ıslatma davranışı da, ailelerin tam anlayamadıkları, bu yüzden de kontrol altına alamadıkları davranışlardan biridir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, 23 Nisan 2009 tarihli Esra Ceyhan‘ın sunduğu Esra Ceyhan’la programında gece altını ıslatan çocuklar için bitkisel çözüm sarı kantaron kürünü önermişti.

Sarı Kantaron Kürü neye iyi gelir, hangi rahatsızlığa çözüm üretir?

9-10 yaşına gelmesine rağmen altını ıslatmaya devam eden çocuklar için kantaron ( veya sarı kantaron ) kürü çok iyi gelecektir.

Sarı Kantaron Kürü Nasıl Hazırlanır?

2 çay kaşığı kadar taze kantaron 1 su bardağı su içerisine ufalanır ve 5 dakika kadar kaynatılır ve demlenir. Her gün öğleden sonra olmak kaydıyla 1 defa içilir. Hazırlanan sarı kantaron kürü içersine tatlandırıcı katmayın.

Altına işeyen çocuklar için hazırlanan kantaron kürü kaç gün kullanılmalı?

Hazırlanan kantaron kürü, gece altını ıslatan çocuklar için sarı kantaron kürü 15 gün süreyle ara verilmeden uygulanmalıdır.

Geçmiş olsun…

ara   Altını Islatan Çocuklara Bitkisel Kür Uygulayın

2 yorum

  1. 4 yaşında kızım var geceleri tuvalete kaldiramiyorum.uykusu çok ağır sonrada yatağı islatiyor.ne yapmam lazim

  2. 15 gün kullandık eyer geçmezse tekrar kullanalımmı ??

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>