Bitkisel İlaçlar

Şeker (Diyabet) Hastalığının Bitkisel Tedavisi – Şeker Hastalığına Ne İyi Gelir?


Şeker hastalığı bitkisel tedavisi, diyabet hastalığı bitkisel tedavisi, şeker hastalığına hangi bitki iyi gelir, diyabet hastalığına hangi bitki iyi gelir, şeker hastalığı bitkisel tedavisi nasıl yapılır, hangi bitkiler şeker hastalığına iyi gelir?

Şeker – Diyabet- Hastalığının Bitkisel tedavisi:

Şeker hastalığı, bir beslenme hastalığıdır. Bu nedenle dengeli beslenmeye özen gösterilmeli, yani karbonhidrat-protein-yağ dengesi sağlanmalıdır.

Yağsız süt, yoğurt, yağsız et, balık, yumurta, patates, hububat, bakliyat yenmelidir.
Sebzelerden lahana, tere, soğan, marul, salatalık, turp, domates, patlıcan ve yerelması tavsiye edilir.
Meyvelerden ise ekşi elma, limon, greyfurt, yeşil erik, koruk gibi ekşi olanlar tercih edilmelidir.
Baharatlar vücudumuzdaki salgı bezlerine tesir ederek, onları çalıştırırlar. Bu nedenle her sofrada bulundurulmalıdırlar.

BİTKİLERLE TEDAVİ

( ) : İki bardak suya 1 kaşık çemen konur ve orta ateşte pişirilerek sabah kahvaltısından önce içilir.
: Yemeklerden önce veya iki yemek arası, günde 3-4 bardak salep şeklinde, 1 bardak suya 1 kaşık yulaf unu katarak, orta ateşte pişirip içmelidir.
: 1 litre kaynar suya, 1 yemek kaşığı yaprak konur. 15 dakika demleyip süzülür ve her yemekten önce 1 çay bardağı içilir.
: 1 litre kaynar suya, 1 yemek kaşığı yaprak konur. 15 dakika demleyip süzülür ve her yemekten önce 1 çay bardağı içilir.
Karadut Yaprağı : 1 çay bardağı sıcak suya, 1 tatlı kaşığı hulasası konur. Yemeklerden önce içilir.
: 1 litre kaynar suya, 1 yemek kaşığı yaprak konur. 15 dakika demleyip süzülür ve her yemekten önce 1 çay bardağı içilir.
: 30 gr. yaprak ince kıyılıp, 1 litre suya atılır, 2 dakika kaynatılıp, 15 dakika demlenir ve süzülür. Yemeklerden önce 1 çay bardağı içilir.
: 30 gr. ardıç, 1 litre< suya atılır, 10 dakika kaynatılıp, 15 dakika demlenir ve süzülür. Yemeklerden sonra 3-4 çay bardağı içilir.


At kuyruğu (kırkkilit otu)

Bitkilerle yapılan tedavilerin yararlı olabilmesi için, yukarıdaki tedavi şekillerinin en az 2-3 ay sürekli uygulanması gerekir.

Benzer Konular:

  serap kunak biyografi, şeker hastalığına iyi gelen bitkiler, şeker hastalığına ne iyi gelir, şekere ne iyi gelir, zeytin yaprağı şeker hastalığına iyi gelirmi, feridun kunak şeker hastalığı, şeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelir, şeker hastalığına iyi gelen bitkiler ibrahim saraçoğlu, diyabete iyi gelen bitkiler, zeytin yaprağı şekere iyi gelirmi, Serap kunak dogum tarıhı, şeker hastalıgına hangi bitki iyi gelir, greyfurt şeker hastalığına iyi gelirmi, yer elması şekere iyi gelirmi, şeker hastalığının bitkisel tedavisi, şeker hastalığına iyi gelen bitkiler ahmet maranki, şeker hastalığına hangi meyveler iyi gelir, ibrahim saraçoglu, şeker hastalarına ne iyi gelir, ahmet maranki şeker hastalığına iyi gelen bitkiler,

Yorum yapın

Yorum Yaz!