Bitkisel İlaçlar

Şeker (Diyabet) Hastalığının Bitkisel Tedavisi – Şeker Hastalığına Ne İyi Gelir?


Şeker hastalığı bitkisel tedavisi, diyabet hastalığı bitkisel tedavisi, şeker hastalığına hangi bitki iyi gelir, diyabet hastalığına hangi bitki iyi gelir, şeker hastalığı bitkisel tedavisi nasıl yapılır, hangi bitkiler şeker hastalığına iyi gelir?

Şeker – Diyabet- Hastalığının Bitkisel tedavisi:

Şeker hastalığı, bir beslenme hastalığıdır. Bu nedenle dengeli beslenmeye özen gösterilmeli, yani karbonhidrat-protein-yağ dengesi sağlanmalıdır.

Yağsız süt, yoğurt, yağsız et, balık, yumurta, patates, hububat, bakliyat yenmelidir.
Sebzelerden lahana, tere, soğan, marul, salatalık, turp, domates, patlıcan ve yerelması tavsiye edilir.
Meyvelerden ise ekşi elma, limon, greyfurt, yeşil erik, koruk gibi ekşi olanlar tercih edilmelidir.
Baharatlar vücudumuzdaki salgı bezlerine tesir ederek, onları çalıştırırlar. Bu nedenle her sofrada bulundurulmalıdırlar.

BİTKİLERLE TEDAVİ

( ) : İki bardak suya 1 kaşık çemen konur ve orta ateşte pişirilerek sabah kahvaltısından önce içilir.
: Yemeklerden önce veya iki yemek arası, günde 3-4 bardak salep şeklinde, 1 bardak suya 1 kaşık yulaf unu katarak, orta ateşte pişirip içmelidir.
: 1 litre kaynar suya, 1 yemek kaşığı yaprak konur. 15 dakika demleyip süzülür ve her yemekten önce 1 çay bardağı içilir.
: 1 litre kaynar suya, 1 yemek kaşığı yaprak konur. 15 dakika demleyip süzülür ve her yemekten önce 1 çay bardağı içilir.
Karadut Yaprağı : 1 çay bardağı sıcak suya, 1 tatlı kaşığı hulasası konur. Yemeklerden önce içilir.
: 1 litre kaynar suya, 1 yemek kaşığı yaprak konur. 15 dakika demleyip süzülür ve her yemekten önce 1 çay bardağı içilir.
: 30 gr. yaprak ince kıyılıp, 1 litre suya atılır, 2 dakika kaynatılıp, 15 dakika demlenir ve süzülür. Yemeklerden önce 1 çay bardağı içilir.
: 30 gr. ardıç, 1 litre< suya atılır, 10 dakika kaynatılıp, 15 dakika demlenir ve süzülür. Yemeklerden sonra 3-4 çay bardağı içilir.


At kuyruğu (kırkkilit otu)

Bitkilerle yapılan tedavilerin yararlı olabilmesi için, yukarıdaki tedavi şekillerinin en az 2-3 ay sürekli uygulanması gerekir.

Benzer Konular:

  serap kunak biyografişeker hastalığına iyi gelen bitkilerşeker hastalığına ne iyi gelirşekere ne iyi gelirzeytin yaprağı şeker hastalığına iyi gelirmiferidun kunak şeker hastalığışeker hastalığına hangi bitkiler iyi gelirşeker hastalığına iyi gelen bitkiler ibrahim saraçoğludiyabete iyi gelen bitkilerşeker hastalıgına hangi bitki iyi gelirgreyfurt şeker hastalığına iyi gelirmiyer elması şekere iyi gelirmişeker hastalığının bitkisel tedavisişeker hastalığına iyi gelen bitkiler ahmet marankişeker hastalığına hangi meyveler iyi gelirSerap kunak dogum tarıhıibrahim saraçogluşeker hastalarına ne iyi gelirahmet maranki şeker hastalığına iyi gelen bitkilerdiyabete iyi gelen yiyecekler,

Yorum yapın

Yorum Yaz!