Suna DUMANKAYA’dan Ayak Kokusuna Bitkisel Çözüm

0
163

Suna Dumankaya tarafından Ayak Kokusunu Gidermeye yardımcı öneriler ile birlikte bir de Ayak Kokusu Kürü tavsiyesi yer alıyor. Özellikle ayaklarım kokuyor ne yapmalıyım, Ayak kokusu nasıl giderilir ve de ayak kokusundan nasıl kurtulutum gibi sorular ile kafanız meşgul ise bir de Suna Dumankaya’ya kulak verin. Kendisinin sunduğu bitkisel çözümler genelde her türlü hastalıkta tedavi edici oluyor.

Suna Dumankaya Ayak Kokusu için Bitkisel Çözüm Önerisi:

Ülkemizin en ünlü güzellik ve cilt bakımı uzmanı olan Sayın Suna Dumankaya, ayak kokusu nasıl giderilir sorusunun cevabını bitkisel çözümlerde aramamız gerektiğini söylüyor. Sayın Dumankaya’nın bitkisel kür önerisi şu şekilde:

Ayak kokusunu önlemek için öncelikle ayak derisini yumuşatmak gerekmektedir. Bunun için ise 5 litre ılık su içerisinde ayakları 20 dakika kadar dinlendirmek ve gözenekleri açmak gerekmektedir. Daha sonra ayaklarımızı sudan çıkararak pudralamadan önce kuruluyoruz. 100 gram kadar talk pudrası (bebek pudrası), yanında 5 gram şap tozu, 10 gram mısır nişastası, ve 10 gram un ve 10 gram lavanta suyu ile karıştırıyoruz. Gram hesabı yerine 5 gram için tatlı kaşığı, 10 gram için yemek kaşığı da kullanabilirsiniz. Öncelikle ayaklarınızı ılık suda 15 dakika bekletip kurulayın. Karışımı bulamaç kıvamına getirdikten sonra ayaklarımıza sürerek 30 dakika kadar bekletiyoruz. Bu bitkisel ev yapımı kürün ardından muhakkak sentetim madde içermeyen doğal pamuklu kumaştan üretilen çorap kullanmak gerekiyor. Şayet kış aylarında iseniz yünlü pamuklu çorap ta kullanılabilir. Kür süresince baharatlı ve kokulu yiyeceklerden uzak duruyoruz. Sayın Suna DUMANKAYA’nın diğer bir ayak kokusuna bitkisel yağ formülü (ayak kokusu için bitkisel yağlar) ise aşağıdaki şekildedir:

Suna Dumankaya Ayak Kokusu için Diğer Bitkisel Çözüm Önerisi:

Suna Dumankaya’dan Ayak terlemesi ve Ayak kokması şikayeti yaşayanlara alternatif bir bitkisel çözüm daha sunuyoruz. Bu ev yapımı ayak kokusu çözümü ile ayak kokusundan kurtulma yolları arasına bir yenisini daha eklemiş oluyoruz.

Suna Dumankaya imzalı ayak kokusu için bitki yağları ile bitkisel çözüm kürü:

Gerekli malzemeler:
5 litre ılık su
5 gram lavanta yağı
5 gram okaliptus yağı
5 gram tentürdiyot

Hazırlanışı: Bu malzemeleri 5 litre suya atarak bir kova içerisinde karıştırıyoruz ve 10-20 dakika kadar ayaklarımızı bekletip kuruluyoruz.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER