Bitkisel İlaçlar

Ender Saraç Kimdir – Biyografisi


Yazı 13 Kasım 2011 tarihinde eklendi. » Ender Saraç |

close

Doktor , bitkisel kürleri, bitkisel tedavi yöntemleri…
M.Ender Saraç
DOĞUM TARİHİ VE YERİ :1959 İzmir
MEDENİ HALİ: Evli, 2 çocuklu
EĞİTİM: İzmir Karşıyaka Ankara İlkokulu,
İzmir Bornova Anadolu Lisesi,
Ege Tıp Fakültesi Mezunu
T.C Sağlık Bakanlığı Aile Hekimliği Uzmanı,
İsviçre Hollanda ,Almanya ve Hindistan’da Ayuıveda eğitimi ve sertifikası, Türk Akupunktur Derneğin’den alınan Sağlık Bakanlığı onaylı Akupunktur Eğitimi ve Sertifikası.
T.C. Sağlık Bakanlığın’dan onaylı Estetik Medikal Hekimli’ği Eğitimi ve Sertifikası.
Türk Tabipler birliğinden alınan İşyeri Hekimliği Eğitim ve Sertifikası.

YABANCI DİL: İngilizce ve Fransızca

1990 Yılından bu yana Ayurveda çalışmaları yapan Ender SARAÇ İzmir’den İstanbul’a geldiği ilk yıllarda Nükhet Duru ile beraber UNİFORM Sağlık ve Estetik Merkezinde çalıştı. Daha sonra Türkiye’nin ilk Doğal Tıp ve Estetik Merkezi olan ‘HAY SAĞLIK Merkezini’ 1994′te kurdu, ve genişleterek bu güne kadar geldi. Ayrıca Türkiye’nin ilk Doğal Arınma Merkezi olan Ulustaki ‘Doğa Arınma Merkezi’ninde’ kurucularındandır. Doğal ve Sağlıklı yaşamla ilgili Türkiyenin ilk Türkçe kitabı olan Doğan yayınlarının Ayurveda kitabı kısa sürede çok baskı yaparak uzun süre en çok satan kitaplar arasında yer aldı.

Türkiyede Doğal ve sağlıklı yaşamla ilgili bilincin geliştirilmesi konusunda bahsedilen şirketler ve kitabın dışında çok sayıda Televizyon programı, yazılı basın röpörtajı, seminer, Konferans ve Panellerle oldukça yoğun bir çalışma yaptı. Günümüzün sanat, Politika ve iş dünyasından pek çok tanınmış kişi bu yöntem ile zayıflamakta, koruyucu Hekimlik almakta veya hastalıklarına çare bulmaktadırlar.Ayurveda eğitimi ve Aile Hekimliği ihtisası olan Dr. Ender Saraç’ın ayrıca Sağlık Bakanlığından onaylı Akupunktur sertifikasıda bulunmaktadır.

Ender SARAÇ uzun süredir bazı spiritüel tekniklerin ileri aşamalarınıda uygulamaktadır. Ender SARAÇ’ın 2. kitabı olan Ayurveda Sağlıklı Zayıflama kitabı, 2002 yılında piyasaya çıktı ve şu anda 28. Baskı’da olan Türkiyenin en çok satan kitapları arasına girdi. Ve 2002 Nisan ayında 4 hafta süreyle Türkiyenin en çok satan kitabı oldu. 2005 Mart ayında piyasaya çıkmış olan DOĞANIN ŞİFALI ELİ isimli 3.kitabı ise yine kısa sürede toplam 504,000 adet satışla en çok satan kitaplar arasında yer aldı..

25. baskıda olan RUHSAL GELİŞİM VE KADER adlı 4. kitabıda 2007 Ocak ayında piyasaya çıktı ve 2007 yılında yabancı kitaplar dahil tüm kitaplar arasında yazarlar birliği’nin resmi sitesin’de en çok satan 10 kitap’tan biri oldu. 5. kitabı konusunda Dünya’da ilk ve tek olan RAMAZANDA SAĞLIKLI VE İNCE KALIN kitabı’da yoğun ilgi görmektedir. Uzman Dr. Ender Saraç ; aynı zamanda Türkiyenin ilk diplomalı astrologlarından da olup Sağlık ve Astroloji alanında özel çalışmalar yapmaktadır.

Doğal ve Sağlıklı yaşamanın ve Doğal Tıp alanındaki özel çalışmaların yanı sıra Dr. Ender Saraç’ın ayrıca Ruhsal Gelişim Spirütüel Teknikler ve Pozitif Enerji Teknikler üzerine çalışmalarıda Toplumun yoğun ilgisini çekmektedir.Dr.Ender Saraç’ın Amerika’dan FDA tescilli Douglas laboratuarlarında üretilen Formula 7 isimli Zayıflamaya yardımcı preparatı ise şu anda piyasada yoğun ilgi görmektedir.

Çeşitli şirketlere danışmanlık hizmeti veren Dr. Ender Saraç Show Tv.de 2008 ve 2009 yıllarında yayınlanmış olan Ender Saraç’la Sağlıklı Günler Programı da yüksek reyting alarak basın dünyasında çok ses getirmiştir. Yine Dr. Ender saraç Türkiyenin en çok satan Gazetesi olan Posta Gazetesinde sağlık yazarı olup yazıları yoğun ilgi çekmekte ve yazıları zaman zaman devam etmektedir. Dr. Ender Saraç ayrıca Doğadan, Lipton, Douglas Laboratuar’ı ve daha birçok sayıda şirkete danışmanlık vermiştir. Dr.ENDER SARAÇ halen ÖZEL HAY POLİKLİNİĞ ve Bodrum Gümüşlük Kadıkalesinde Ağustos ayında hizmete girecek olan Gardens Of Babylon içerisinde Ülkemiz’de bir ilk olan yüksek yaşam anlayışına hitap edecek bir içerikle özel programların uygulanacağı sağlık merkezinde çalışmalarına devam etmektedir.

Benzer Konular:

  feridun kunak saç dökülmesiferidun kunak dogum tarihiender saraç kimdirender saracferidun konakender saraç biyografiuzm dr ender saraçender saraç hayatıferidun kunak kimle evlidr feridun kunak dogum tarihiender saracoglu vikipediender saraç kimdir vikipediender saracoglu kimdir,

Bu Konuyu Google'da Ara : Ender Saraç Kimdir – Biyografisi
Yorum yapın

Yorum Yaz!