Bitkisel İlaçlar

Sağlığı Tehdit Edebilecek Sahte Et Üreticileri


Yazı 20 Nisan 2012 tarihinde eklendi. » Sağlık Haberleri |

closeBu yazı 4 yıl 1 ay 4 gün önce yayınlanmış olduğundan güncelliğini yitirmiş veya içeriğindeki bilgilerin geçerliliği kaybolmuş olabilir. Herhangi bir yanlış anlaşılmadan bu site sorumlu değildir.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 6 firmanın taklit ve tağşiş yaptığını belirledi. Bakanlık yaptığı incelemeler neticesinde yüzde 100 dana eti olarak tanıtılan sucukta kanatlı eti, pişmiş dana kavurmada ise tek tırnaklı eti tespit etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen 6 firmanın adları ile tağşiş yapılan ürünlerin isimleri açıklandı. Buna göre, Konya merkezli Akgökseller Gıda ve Süt Mam. Tar. Ürn. Canlı Hay. Oto. Taş. San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin Hasan Dede markalı yağlı tulum peynirinde “nişasta ve bitkisel yağ” tespit edildi.

Kayseri merkezli Birsen Güven Gıda San. ve Tic. A.Ş.’nin Yalçıntepe markalı tam yağlı tulum peynirinde (bitkisel yağ), Konya merkezli Güldemce Gıda İnş. Otomotiv San. Tic. Ltd.’nin Güldemce markalı tam yağlı tulum peynirinde (bitkisel yağ), İzmit’te Efraim Usta Lokantası Nazım Çakmak Çınarlı Mh. N. Erim Cd. Kayacı Sk. No:2’de bulunan lokantanın pişmiş dana kavurma yemeğinde “tek tırnaklı eti”, İstanbul’da kurulu Gıda Sanayi A.Ş’nin Apikoğlu markalı acılı kangal sucuk yüzde 100 dana eti olarak tanıtılan sucukta “kanatlı eti” ve İstanbul’da kurulu Karizma Beşler Et tesislerinde üretilen markalı soyulmuş sosiste “yabancı doku ve iç organ” tespit edildi.

2012, bakanlığın açıkladığı sahte et üreticileri, firma isimleri, , , hangi firmanın et satışı yasaklandı, sucuk satışı yasaklandı, , kaçak et üretiyor, marka, markaları, markalı, markası, , , kangal sucuk, tavuk eti, tavuk kemiği, , , sahte et üreten firmalar, sakıncalı et, satışı yasaklanan et ve sucuk, , yasaklanan et markaları, , tek tırnaklı hayvan eti, dana eti yerine tavuk eti, tağşiş, akgökseller, hasan dede, birsen güven gıda, güldemce gıda, konya, efrahim usta, izmit, etsan, apikoğlu, karizma beşler et, uludağ, efrahim usta lokantası

Benzer Konular:

  yasaklanan markalarsaglik bakanliginin yasakladigi markalartarım bakanlığının yasakladıgı gıdalarsaglik bakanliginin yasakladigi yiyecekleryasaklanan sucuk markalarıyasaklanan sucuk firmalarıyasaklanan yiyecek markalarıyasaklı gıda markalarıtarım bakanlığı yasaklı markalarsağlık bakanlığının yasakladığı ürünlertarım bakanlığının yasakladığı gıda firmalarıtarım bakanlığının yasakladığı markalartarım bakanlığı yasaklı gıdalaryasaklanan gıda firmalarıyasaklı markalarsağlık bakanlığı yasaklanan markalarsakıncalı sucuk markalarıyasaklanan sucukyasaklı gıda firmalarısağlık bakanlığı sakıncalı markalar,

Yorum yapın

Yorum Yaz!